KURTULUŞ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR...( Video )

flash Belediyemizin Kahramanmaraş’ın Düşman İşgali´nden Kurtuluşu´nun 90. yıldönümü nedeniyle düzenlediği etkinlikler devam ediyor.

Kahramanmaraş Belediyesi´nin, Kahramanmaraş’ın Düşman İşgali´nden Kurtuluşu´nun 90. yıldönümü nedeniyle düzenlediği etkinlikler devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Kahramanmaraş Belediyesi’nin düzenlediği Ulusal Madalyalı Kahraman Şehir konulu ilköğretim okulları 6.,7. ve 8. Sınıflar arası şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren eserlerin yer aldığı sergi açılışı ve dereceye girenlerin ödül töreni gerçekleştirildi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde gerçekleştirilen sergiye Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Vali yardımcıları Servet Güngör, Volkan Barış Göçmez, Mustafa Anteplioğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Cevdet Kabakcı, Özcan Konuklar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sebahattin Akgül, İl Genel Meclis üyeleri, Daire müdürleri, Öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı. Bir hafta boyunca açık kalacak olan sergiyi vatandaşlar ücretsiz olarak gezebilecek. Sergi açılışının hemen ardından ödül törenine geçildi.12 Şubat etkinlikleri çerçevesinde ülke genelinde düzenlenen yarışmaya rekor sayıda katılım gerçekleşmiş, ülke genelinden 1650 adet şiir,750 adet kompozisyon ve 1642 adet resim katılmıştı.

TANITIM
DSC_3942 DSC_3955

Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan yarışma jürisinin dört gün süren değerlendirmelerinin ardından dereceye giren öğrenciler belirlenmişti. Dereceye giren öğrenciler ödüllerini düzenlenen törenle Vali yardımcıları ve Belediye Başkanının elinden aldılar. Ödül töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Poyraz yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek; “ Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz yarışmaya bu yıl 4 bine yakın eser ülkemizin muhtelif yerlerindeki yavrularımız tarafından emek vererek buraya gönderildi. 12 Şubat sadece Kahramanmaraşlılar için değil tüm Türkiye için önemli bir tarihtir. Kurtuluş savaşının ilk kurşunun atıldığı tarihtir. Kurtuluş bayramı dediğimde bir destan gelir aklımıza. Sütçü imamların, Rıdvan hocaların destanı… Hiçbir zaman unutmamamız gereken bir destandır bu. Bizler bir Sütçü İmamı hiçbir zaman unutmayacağız. O bir ruhtur çünkü. Bayrağın bağımsızlığın sembolü olduğunu bize hatırlatan bir Rıdvan hocayı unutmayacağız. Bunları unutmamak için her yıl bu ruhu yeniden canlandırıyoruz. Bu yılda profesyonel bir ekiple canlandıracağız” dedi. Yarışmada dereceye girenler ile aldıkları ödüller şu şekilde; Şiir dalında: 1.Hatice Aksoy, Gaziantep (Şehit Kamil) Emine Mustafa Humanızlı İÖO 2.500 TL 2. Beyza Bağıröz, Çorum(Sungurlu) Yavuz Selim İÖO 1.500 TL 3.Elif Meriç, Edirne(Keşan) Cumhuriyet İÖO 1.000 TL Mansiyon: Esen Bayrakdaroğlu, Denizli Zaferiye Abalıoğlu İÖO 500 TL Kompozisyon dalında: 1.Beyzanur Depe, Tokat Bilim ve Sanat Merkezi 2.500 TL 2.Başak Anman, Adana Bilim ve Sanat Merkezi 1.500 TL 3.İlknur Uzundağ, Sivas(Sarkışla) Gürçayır Kenan Evren İÖO 1.000 TL Mansiyon: Numan Ertuğrul Sargın, Kahramanmaraş Fatih İÖO 500 TL Resim dalında: 1.Bünyamin Topaktaş, Kahramanmaraş Şehit Yusuf Çavuş İÖO 2.500 TL 2.Ahmet Oruç Oflaz, Konya(Selçuklu) Mustafa Necati İÖO 1.500 TL 3.Gizem Mantar, Bursa (Yıldırım)Namazgah İhsan Dikmen İÖO 1.000 TL Mansiyon: M.Ali Yıldız, İzmir (Bornova) Özel Yamanlar Özyurt İÖO 500 TL

DSC_3961 DSC_3968 DSC_3987 DSC_3993
DSC_4007 DSC_4018 DSC_4025 DSC_4038
DSC_4055 DSC_4061 DSC_4063 DSC_4078
DSC_4108 DSC_4123 DSC_4130 DSC_4141
DSC_3924 DSC_3622 DSC_4151
DSC_3647 DSC_3639

Yorum ekle

Sitemizde yayınlanmasını istediğiniz yorumlarınız için aşağıdaki kuralların doğrulanması gerekmektedir;
1-Yorumlarınızda yada yorum bırakmak için girdiğiniz E-Mail adreslerinizde gayri ahlaki kelime guruplarının bulunmaması
2-Kişi yada kuruluşlara kişilik yada özlük haklarını ihlal edecek suç isnat edilmemesi.(Bu tip başvuruların internet üzerinden Bilgi edinme - Sorun Cevaplayalım bölümlerinden yada Şahsen Çözüm Masasında dilekçeli başvuru ile yapılması gerekmektedir.)
3-Yorum içerisinde kışkırtıcı yada rencide edici ifadelerin kullanılmaması
4-Yorumlarda herhangi bir maksat ve anlam ifade etmeyen anlamsız ve değerlendirilmeye alınamayacak ifadelerin yazılmaması
5-İş taleplerinin yazılmaması
6-İlan ve Duyuruların yazılmaması

Not: Yorumlar Web Departmanı tarafından kontrol edildikten sonra yayımlanmaktadır.
Güvenlik kodu
Yenile