MADALYALI KAHRAMAN ŞEHİR YARIŞMASI SONUÇLANDI
Beğeni Oranı
(15 oy)
Okunma Sayısı : 8859 defa
Küçült Büyüt Font Büyüklüğü

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümü etkinlikleri çerçevesince düzenlenen ‘Madalyalı Kahraman Şehir’ konulu yarışma sonuçlandı.
Pazartesi, 31 Ocak 2011

Kahramanmaraş Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü ortak organizesi ile resim, şiir ve kompozisyon dallarında açılan Madalyalı Kahraman Şehir yarışması sonuçlandı.

Kahramanmaraş Belediyesi’nde Madalyalı Kahraman Şehir yarışması sonuçlarının açıklandığı toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı, İl Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nas, Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Kerim Üstündağ ile Belediye Basın yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Semerci katıldılar.

İl Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nas yaptığı açıklamada, yarışmanın amacına ilişkin bilgiler verdi. İl Milli Eğitim Müdürü Nas: “İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Belediyesi işbirliğinde geleneksel olarak düzenlediğimiz ‘Madalyalı Kahraman Şehir’ konulu yarışmada amacımız öğrencileri Kahramanmaraş’ın kurtuluş mücadelesi hakkında araştırma yapmaya sevk etmek ve bu vesileyle Kahramanmaraş’ın Milli Mücadelede gösterdiği kahramanlığı tanıtmak, öğrencilerin milli duygularını resim, şiir ve kompozisyon aracılığıyla yansıtmalarını sağlamak, Milli Mücadele ruhunu yaşatmak ve Kahramanmaraş ilimizi tanıtmak idi.


Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz ‘Madalyalı Kahraman Şehir’ konulu yarışmaya ülke genelinden 6.,7., ve 8. sınıflar arası resim, kompozisyon ve şiir yarışması ülke genelinde büyük ilgi ve katılım gördü. Resim alanında 1247, kompozisyon alanında 483 ve şiir alanında 1184 eser olmak üzere toplam 2914 eser katılmıştır.

Milli Eğitim Müdürlüğünün görevlendirdiği juri tarafından 25-26 Ocak 2011 tarihlerinde yapılan değerlendirme sonuçlandı” diye konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı ise yaptığı konuşmada, belediye olarak sadece teknik belediyecilik yapmadıklarını ifade etti. Başkan Yardımcısı Kabakcı: “Belediye olarak sosyal belediyeciliğin yanı sıra kültür, sanat ve spora da önem vererek, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan kurtarılması yönünde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu bağlamda ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümü etkinliklerini kutlama çerçevesince Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortaklaşa olarak açtığımız resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları ile milli ruhu canlı tutmayı hedefliyoruz. Geleneksel hale getireceğimiz bu yarışmalarımız devam edecektir. Bu vesile ile yarışmaya eser gönderen tüm öğrencilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Kahramanmaraş Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü ortak organizesi ile resim, şiir ve kompozisyon dallarında Türkiye genelinde açılan Madalyalı Kahraman Şehir yarışmasının açıklanan sonuçları ise şöyle:

 

Resim alanında;

Türkiye 1. Osman Küçük- Turan İlköğretim Okulu – Merkez / Kahramanmaraş

Türkiye 2. Bünyamin Topaktaş – Şehit Yusuf Çavuş İlköğretim Okulu – Merkez / Kahramanmaraş

Türkiye 3. Burhan Demircan – Yaşar Topçu Yatılı İlköğretim Bölge Okulu – Boyabat / Sinop

Türkiye Mansiyon: Gülbahar Gümüşten – Ziya Gökalp İlköğretim Okulu – Bağcılar / İstanbul

 

Kompozisyon Alanında:

Türkiye 1.Ayşe Nur Öksüm –Kenan Evren İlköğretim Okulu – Şarkışla /Sivas

Türkiye 2. Nazik Güler – Hoca Ahmet Yesevi ilköğretim Okulu – Afyonkarahisar

Türkiye 3. Mustafa Uludağ – Ali Alkan İlköğretim Okulu – Nizip /Gaziantep

Türkiye Mansiyon:Merve Nur Baştuğ – Gazi ilköğretim Okulu – Merkez / Kahramanmaraş

 

Şiir Alanında:

Türkiye 1. Senanur Şen – Anafen İlköğretim Okulu  - Üsküdar / İstanbul

Türkiye 2. Büşra Sağlam – 12 Şubat İlköğretim Okulu – Merkez / Kahramanmaraş

Türkiye 3. Esmahan Avcı – Kemal Rızvanoğlu İlköğretim Okulu – Selçuklu / Konya

Türkiye Mansiyon: Sibel Gedik – Atatürk İlköğretim Okulu – Güzelyurt / Aksaray

 

Dereceye girerek ödüle layık görülen eserler 8 Şubat 2011 tarihinde Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde saat 14.00’de sergi açılışı yapılacak. Aynı gün saat 14.30’da ise düzenlenecek törenle ödülleri verilecek. Sergi 14 Şubat tarihine kadar açık kalacak.

HEADER   

#14 Gülel » 10-12-2012 14:06

Biz bu sene yine katılacağız ve başlamış katılımlar.Sayg ılar
0 +−

Gülel

#13 alikaan demirtaş » 30-12-2011 21:46

peki bu yarışmanın yenisi ne zaman yapılacak bende katılacam
Z
A
U
Selamlar
−2 +−

alikaan demirtaş

#12 turan » 18-02-2011 11:42

yarışmaya iki senedir katılıyoruz. derece almadık ancak inceleme komisyonunun gerekli hassasiyeti gösterdiği konusunda en ufak şüphemiz yok. emeği geçenlere teşekkürler..
−2 +−

turan

#11 aliye » 16-02-2011 18:09

aliyenur sevindik in kaçıncı geldigini ögrenebilirmiyi m
−5 +−

aliye

#10 Yonetici » 14-02-2011 11:06

Alıntılandı cavit:
Yorumlar neden direkt olarak aktarılmıyor da yönetici gözden geçiriyor.İşinize gelmeyen yorumları yayınlamıyor musunuz?


Geri Bildirim ; Yorumlar bir kontrolör tarafından gözden geçirilmeden yayınlanması gayri ahlaki ve suç teşkil edecek ifadelerinde yayınlanmasına imkan verebileceğinde n moderatör kontrolünden geçtikten sonra yayınlanması uygun bulunmuştur. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
+3 +−

Yonetici

#9 cavit » 14-02-2011 09:47

Yorumlar neden direkt olarak aktarılmıyor da yönetici gözden geçiriyor.İşini ze gelmeyen yorumları yayınlamıyor musunuz?
+3 +−

cavit

#8 cavit » 14-02-2011 09:45

Dereceye giren tüm eserlerin(resim -şiir-kompozisy on) yayınlanmasını istiyorum. Biz kurum olarak yarışmaya her alanda iştitak ettik ve güzel esreler gönderdiğimize inanıyoruz ama derece alamadık.Bir daha da katılmayı düşünmüyoruz.
+4 +−

cavit

#7 melisa kozak » 12-02-2011 09:04

ARKADAŞLAR
BU YARIŞMADA GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİDEN VE GAYRETEN DOLAYI TŞKR EDERİM BİRDAHAKİ SEFERE İNŞALAH UŞAKTAN ÇIKAR VEYA İZMİRDEN VEYA BURSADAN BAŞAKA BİR KİŞİYE ÇIKAR BİRDAHAKİ SENEYE İNŞALAH BNDE KATILACAM RAKİBİM VAR TEK RAKİBİM ABLAM ÇOK GÜZZEL KOMPOZÜSYON YAZIYOR =)
−2 +−

melisa kozak

#6 melisa kozak » 12-02-2011 09:00

ÖNCELİKLE TÜM KATILAN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM. BENİM ABLAMDA BU YARIŞMAYA KATILMIŞTI KOMPOZİSYONLARI NI ÇOK GÜZEL YAZMASINA RAĞMEN SEÇİLEMEDİ AMA 1.. Yİ TEBRİK EDİYORUM BİDAHAKİNDE BOL BAŞARI DİLİYORUM
...İYİ GÜNLER... :) ...HOŞÇAKALIN.. .
−2 +−

melisa kozak

#5 rana » 07-02-2011 20:56

Dereceye giren yazıları görebilir miyiz?
0 +−

rana

Yorum ekle

Sitemizde yayınlanmasını istediğiniz yorumlarınız için aşağıdaki kuralların doğrulanması gerekmektedir;
1-Yorumlarınızda yada yorum bırakmak için girdiğiniz E-Mail adreslerinizde gayri ahlaki kelime guruplarının bulunmaması
2-Kişi yada kuruluşlara kişilik yada özlük haklarını ihlal edecek suç isnat edilmemesi.(Bu tip başvuruların internet üzerinden Bilgi edinme - Sorun Cevaplayalım bölümlerinden yada Şahsen Çözüm Masasında dilekçeli başvuru ile yapılması gerekmektedir.)
3-Yorum içerisinde kışkırtıcı yada rencide edici ifadelerin kullanılmaması
4-Yorumlarda herhangi bir maksat ve anlam ifade etmeyen anlamsız ve değerlendirilmeye alınamayacak ifadelerin yazılmaması
5-İş taleplerinin yazılmaması
6-İlan ve Duyuruların yazılmaması

Not: Yorumlar Web Departmanı tarafından kontrol edildikten sonra yayımlanmaktadır.
Güvenlik kodu
Yenile