Göksun

goksun
KAHRAMANMARAŞ
GÖKSUN İLÇESİ BELEDİYE BAŞKANI
Adı Soyadı : RAMAZAN HURÇ
Belediye Telefonu : 0 344 714 19 12 - 0 344 714 11 93
Cep Telefonu :
Ev Telefonu :
E-Posta : Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Adres :
Özgeçmişi :Göksun İlçesi Yiricek köyünde 1956 yılında doğdu. İlkokulu köyünde, ortaöğrenimini Kahramanmaraş İmam-Hatip Lisesi'nde 1974 yılında tamamladı. Fark derslerini vererek Kahramanmaraş Lisesi'nden 1975 yılında mezun oldu. Bir yıl Kahramanmaraş merkezde İmam-Hatiplik görevi yaptıktan sonra 1975 yılında Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü'ne girerek 1979 yılında mezun oldu. Daha sonra Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümünü 1993 yılında bitirdi.
Bolu Gerede Ticaret Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Gerede İmam-Hatip Lisesi ve Kayseri Sarız Lisesi'nde branş öğretmeni ve Müdür Yardımcısı, Kayseri İncesu Lisesi ve Göksun İmam-Hatip Lisesi'nde Müdür, Kahramanmaraş Milli Eğilim Müdürlüğü bünyesinde İlköğretim Müfettişi olarak 1996 yılına kadar çalıştı.
Görev süresi içerisinde Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü'ne bağlı İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı'nda yüksek lisansını, yine aynı Enstitüde "233 Nolu Şer'iye Siciline Göre Kahramanmaraş'ın Sosyo-Ekonomik ve Kültürel Yönü" konulu tezle de doktora programını 1996 yılında tamamladı.
Aynı yıl Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı'na öğretim üyesi olarak atandı. Beş buçuk yıl dekan yardımcısı olarak çalıştı.
Biri kitap olmak üzere, yirmiye yakın bilimsel dergilerde yayınlanmış makalesi bulunmakladır. Arapça ve Fransızca bilen HURÇ evli ve dört çocuk babasıdır.
31.03.2004 Çarşamba günü mazbatasını alıp göreve başlayan Yrd. Doç. Dr. Ramazan HURÇ halen Göksun Belediye Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

E-Rehber bölümünde irtibat bilgileri eksik veya bulunmayanlar bilgilerini Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine gönderebilirler.